Historia laburbilduta

Elkartea, batik bat, auzoaren aldeko gizarte-zeregin gisa sortu zen, eta legez 1984ko irailaren 12an eratu zen gaur egun ere berea duen Intxaurdi Kirol Elkartea izenarekin.

6 eta 12 urte bitarteko zazpi neska hasi ziren hasiera batean futbolean entrenatzen. Entrenamenduak dagoeneko existitzen ez den areto-futboleko zelaian egiten zituzten. Jokatzeko elkartzen ziren, baina ez ziren lehiatzen.

Hasieran zazpi neska baziren, urtetik urtera gero eta neska gehiago animatu ziren futbolean jokatzera. Azkenik, talde bakarra osatzea lortu zuten, 13 eta 18 urte bitarteko neskekin.

1992-1993 denboraldian, 15-16 neskek osatutako taldea eratu zuten, eta orduan hasi ziren federazio mailan jokatzen.

  • Elkartearen Sorrera

    Irailaren 12an, Intxaurrondo Hegoako auzo-elkarteak Intxaurdi KE futbol-elkartea eratu zen legez.

  • Lehenengo Partida

    Irailaren 27an, gure lehenengo partida jokatu genuen Azkoitiko Anaitasunaren aurka: 22-0 galdu genuen.

  • Hobetzen ari gara

    Gipuzkoako Koparen txapeldunak

  • Liga

    Ligako txapeldunak lurralde mailan.

    Liga nazionalera igotzea.

  • Harrobia

    Urte horretan harrobia sortzen hasi zen; izan ere, haurren mailako bi talde sortu genituen, Altzakoak taldearen laguntzari esker.

  • Liga y eta Kopa

    Futbol-8 ligako eta kopako txapeldunak.

    Vall D´Aroko XXX. Futbol Txapelketako txapeldunak kategoria absolutuan.

  • Etxetik kanpo

    Vall D´Aroko XXIV. Futbol Txapelketako txapeldunak kategoria absolutuan eta 16 urtetik beherako kategorian.

  • Kanpoan jarraitzen dugu

    Vall D´Aroko XXV. Futbol Txapelketako txapeldunak kategoria absolutuan eta 16 urtetik beherako kategorian.

  • Etxean ere bai

    Errenteriako Futbol 11 Txapelketako txapeldunak.

  • Urte arrakastatsua

    Ligako txapeldunak lurralde mailan.

    Ligako txapeldunak kadete mailan.

    Gipuzkoako Futbol Federazioak Elkarte Goren izendatu zuen 2007/08 denboraldian.

    XVII. Donostia Cupeko txapeldunak G-16 kategorian.

    Cristina Cornejoren azken denboraldia, Real Sociedad taldean jokatzeko fitxatu baitzuen.

  • Txapeldunordeak

    Kopako txapeldunordeak haurren kategorian.

  • Kadeteak eta haurrak

    Futbol 8 ligako txapeldunak kadete mailan.

    Kopako txapeldunak haurren kategorian.

  • Donosti Cup eta gehiago...

    Ligako txapeldunak haurren kategorian.

    XX. Donostia Cup txapelketako txapeldunak kadete kategorian.

    Vall D´Aroko XXX. txapelketako txapeldunak kategoria absolutuan.

  • Ohorezko kadete maila

    Kadeteen taldearen ohorezko mailarako igoera.

  • Arrakastak eta Agurrak

    Kopako txapeldunak haurren kategorian.

    Ekainaren 9an agur esan zigun elkartea fundatu zenetik gurekin aritu den Maika Gómezek.

  • Gure futbol-zelaia, César Benito

    Irailaren 1ean ekin genion César Benito futbol-zelaia kudeatzeari, zortzi urteko epean. Eta Intxaurdi da, hain zuzen ere, zelai hori kudeatzen duen lehenengo nesken elkartea.

  • Txapeldunordeak

    Gipuzkoako kopa txapeldunordeak, infantil kategoria

  • Hiritar merezimenduaren domina

    Donostiako Udalak emandako 2018ko hiritar merezimenduaren domina

  • Txapeldunak

    Lurraldeko gorengoen mailako txapeldunak eta igoera Ohorezko mailara

+ -

Jarraian, egunez egun elkartean lanean aritzen diren lantaldea aurkeztuko dizuegu. Honako hauek dira lantalde horren zereginak: elkartearen kirol eta administrazio arloa kudeatzea, koordinazioa etengabe hobetzeko; elkartearen printzipioak babestea eta elkarteko kide guztien eskaerei erantzutea.

Intxaurdiren xede nagusia da lagunartekotasuna eta adiskidetasuna sustatzea futbolaren bidez. Futbolean aritu nahi duen edozein neskak du lekua gure elkartean, ez dio axola futbolerako zenbateko gaitasuna duen, guk honako hau eskatzen dugu: ahalegina, diziplina, konpromisoa, begirunea, ardura eta talde-lana.

 

  1. Administrazio Kudeaketa
  2. Kirol Kudeaketa
  3. Ikastetxe Kudeaketa
Nekane Landetxe

Nekane Landetxe

Lehendakaria - Presidenta

638 202 225

Xabier López

Xabier López

Lehendakariordea eta Idazkaria - Vicepresidente y Secretario

610 586 188

Ángel Urquijo

Ángel Urquijo

Diruzaina - Tesorero

636 008 576

Juan Olazabal

Juan Olazabal

Zelaiko batzordea - Comision Campo

687 741 861

Eulogio Diestre

Eulogio Diestre

Zelaiko batzordea - Comision Campo

607 717 403

Urtzi Oyarzabal

Urtzi Oyarzabal

Sare Sozialak - Redes Sociales

634 721 683

Iñaki Elizalde

Iñaki Elizalde

Sare Sozialak - Redes Sociales

685 723 578

Josemi Polo

Josemi Polo

609 561 905

Eulogio Diestre

Eulogio Diestre

Coordinador Deportivo - Entrenador Cadete B

607 717 403

Urtzi Oyarzabal

Urtzi Oyarzabal

Entrenador Preferente A

634 721 683

David Patiño

David Patiño

Entrenador Preferente B - Cadete Honor

650 16 37 35

Juan Olazabal

Juan Olazabal

Entrenador Cadete Honor

687 731 861

Jorge Ortiz

Jorge Ortiz

Entrenador Cadete A

657 70 01 31

Iñaki Elizalde

Iñaki Elizalde

Entrenador Cadete B

685 72 35 78

Josemi Maiza

Josemi Maiza

Entrenador Infantil A

617 390 689

Txema Cano

Txema Cano

Entrenador Infantil A

618 98 74 55

Esti Manzanares

Esti Manzanares

Entrenadora Infantil B

671 68 29 74

Eulogio Diestre

Eulogio Diestre

Eskolako koordinatzailea - Coordinador escuela

607 717 403

Iñaki Elizalde

Iñaki Elizalde

Koodinatzailearen laguntzailea eta arroparen arduraduna - Ayudante de Coordinador y Responsable Ropa

685 723 578

Urtzi Oyarzabal

Urtzi Oyarzabal

Koordinatzailearen laguntzailea - Ayudante de Coordinador

634 721 683

Esti Manzanares

Esti Manzanares

2. Urteko alebinen entrenatzailea - Entrenadora Alevin 2º año
Oihana Cano

Oihana Cano

2. Urteko alebinen entrenatzailea - Entrenadora Alevin 2º año
Leire Elizalde

Leire Elizalde

1. Urteko alebinen entrenatzailea - Entrenadora Alevin 1º año
Raquel Quintanilla

Raquel Quintanilla

1. Urteko alebinen entrenatzailea - Entrenadora Alevin 1º año
Sandra Emezabal

Sandra Emezabal

1. Urteko alebinen entrenatzailea - Entrenadora Alevin 1º año
Ainara Pisabarro

Ainara Pisabarro

Benjaminen entrenatzailea - Entrenadora Benjamin
Lide Saenz

Lide Saenz

Benjaminen entrenatzailea - Entrenadora Benjamin